14.12.2019
Alfred, Izydor
2016.06.01
12 czerwca Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca w Wilkołazie

Tegoroczna cykliczna impreza kolarska odbędzie się w gminie Wilkołaz w niedzielę 12 czerwca 2016 r. Tradycyjnie wyścig przeprowadzony zostanie w różnych kategoriach wiekowych.

Oficjalne otwarcie imprezy nastąpi o godz. 8.30 pod Domem Wiejskim w Wilkołazie Trzecim. Pierwsi uczestnicy wystartują godzinę później. Jak co roku drużyny strażackie przejadą pod hasłem "Rowerem do pożaru".  Na zakończenie o 13.35 dla niestowarzyszonych zaplanowano przejazd "Rowerem" po zdrowie" na dystansie 14,5 km. Do udziału zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Trzeba wziąć ze sobą kartę rowerową, kask ochronny oraz dokument potwierdzający tożsamość. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców lub opiekunów na uczestnictwo w imprezie.

Wśród publiczności i uczestników przejazdu rozlosowane zostaną nagrody.

Organizatorami imprezy są: Klub Sportowy "Unia Wilkołaz", Urząd Gminy w Wilkołazie oraz Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Memoriał poświęcony jest pamięci tragicznie zmarłego działacza sportowego i utalentowanego kolarza LZS Wilkołaz. 25 - letni Józef Kloc w 1960 r. został powołany do kadry narodowej. Na zgrupowaniu przygotowującym do Wyścigu Pokoju, podczas jazdy na czas, uległ na drodze śmiertelnemu wypadkowi.