22.01.2021
Anastazy, Wincenty, Wiktor
2015.08.10
Zapraszamy na Festyn Seniora

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejna edycja Senior Fest. Gwiazdą wieczornego spotkania seniorów będzie Mirosława Wójcicka z zespołem „Relaks”.

- Festyn organizowany jest od kilkunastu lat przede wszystkim z myślą o starszych mieszkańcach Kraśnika i Powiatu. Podczas imprezy na scenie letniej CKiP występują zespoły taneczne i muzyczne z całej Lubelszczyzny. Mam nadzieję, że w tym roku, jak również w poprzednich latach będzie cieszył się sporym zainteresowaniem – podkreśla wicestarosta Mariusz Socha.

Kraśnicki Festyn Seniora od 2014 roku nosi imię Jerzego Piwnickiego (zm. 2012), wieloletniego instruktora muzycznego CKiP, animatora kultury, kierownika wielu zespołów działających nie tylko w Kraśniku i zdobywających liczne wyróżnienia w całej Polsce. To on był pomysłodawcą Seniorfest i jego dobrą duszą. Podczas 15. edycji przeglądu seniorskich zespołów muzyczno-wokalnych Lubelszczyzny burmistrz Mirosław Włodarczyk i starosta Andrzej Maj odsłonili tablicę pamiątkową poświęconą Jerzemu Piwnickiemu.

Senior Fest organizują Miasto Kraśnik i Powiat Kraśnicki (16 sierpnia, początek godz. 15.00).