Dora, Gerard, Teodor
2012-04-17
Szlak ginących zawodów, gościnna Ziemia Kraśnicka, ciekawostki przyrodnicze - to tylko niektóre z propozycji tematycznych wędrówek po powiecie kraśnickim przygotowanych w formie krótkich filmów przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.
2012-01-17
Spadł śnieg, temperatura spadła kilka stopni poniżej zera - nareszcie aura sprzyja  miłośnikom "białego szaleństwa".    Z ulgą odetchnęli też właściciele stoków narciarskich.  My zapraszamy na narty do naszego powiatu - a dokładnie na stok narciarski w Sulowie, gm. Zakrzówek.
2012-01-05
  W związku z zakończeniem projektu "Turystyka aktywna    z kulturą w tle na Ziemi Kraśnickiej" serdecznie dziękujemy wszystkim samorządom, organizacjom, instytucjom             i osobom prywatnym, które od czerwca 2009r. współpracowały z nami przy realizacji projektu.
2011-09-26
W niedzielę 25 września Powiat Kraśnicki po raz kolejny zapromował swoje walory na "Święcie Jesieni" w Kazimierzu.
2011-07-31
We wtorek 2 sierpnia o godz. 18.50 Telewizja Lublin wyemituje program "Szlakiem ginących zawodów po powiecie kraśnickim", który na zlecenie Starostwa Powiatowego w Kraśniku zrealizowała TVK.
2011-07-20
Starosta Kraśnicki zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach poświęconych budowaniu Strategii Rozwoju Turystyki  w Powiecie Kraśnickim.
2011-05-15
Zdecydowanie do udanych zaliczyć należy prezentację turystycznej oferty powiatu na II Kiermaszu Turystycznym, który odbył się w dniach 7-8 maja 2011r. na Placu Litewskim w Lublinie.
2011-01-10
Stok znajduje się na terenie Powiatu Kraśnickiego, w malowniczej miejscowości Sulów, w odl.13 km od Kraśnika. Na amatorów "białego szaleństwa" czekają trasy narciarskie z wyciągami, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, punkty małej gastronomii, trasy spacerowe.
2011-01-10
Tak, tak, zachęcamy Państwa do korzystania z uroków zimy w okolicach Słodkowa III. Działa tam fundacja „Bosa Stopa” organizująca miedzy innymi kuligi dla dorosłych i dla dzieci.
2010-10-13
Rok 2010 był szczególnie owocnym jeżeli chodzi o wydawnictwa promocyjne powiatu kraśnickiego. Było to możliwe dzięki uzyskaniu znacznego dofinansowania ze środków unijnych na realizację projektu "Turystyka aktywna z kulturą w tle na Ziemi Kraśnickiej". Do wydanych wcześniej - książki o urzędowskim garncarstwie i leksykonu powiatu kraśnickiego -dołączyła właśnie mapa turystyczna powiatu.