Dzisiaj jest:
26.06.2022
Imieniny:
Paulina, Jan, Pawel
Powiat Krasnicki
Turystyka w Powiecie Kraśnickim... Aktualności

Witamy na stronie internetowej, ktora powstała w ramach realizacji projektu "Turystyka aktywna z kulturą w tle na Ziemi Kraśnickiej", na realizację którego Powiat Kraśnicki pozyskał środki unijne w ramach Osi Priorytetowej VII Kultura, turystyka i współpraca międzyregionalna, Działania 7.2 Promocja kultury i turystyki RPO WL. Projekt realizowany był do czerwca 2011 r. w partnerstwie z pięcioma gminami powiatu kraśnickiego (Annopol, Kraśnik, Urzędów, Gościeradów i Trzydnik Duży) oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Urzędowie i Centrum Kultury w Annopolu.

Gorąco zapraszamy do skorzystania z oferty aktywnego wypoczynku w naszym powiecie. Zapraszamy pieszo, rowerem, samochodem.  Na dzień, weekend lub kilka dni. a jeżeli oprócz świeżego powietrza, zabytków i przyrody lubisz się pobawić - wpadnij na jedną z organizowanych przez nas powiatowych imprez. 

Polecamy lekturę strony, szczególnie:

- galerię zdjęć z całego powiatu - zobaczysz co na Ciebie tu czeka

- gotowe  propozycje wycieczek: śladem ginących zawodów, zabytków kultury, krajobrazu...

Zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku (tel.. 81 826 17 92)- pomożemy Ci zaplanowac ciekawą wizytę w powiecie kraśnickim :).

 

Jeżeli...

- jesteś organizatorem ciekawej imprezy

- masz atrakcyjną ofertę rekreacji (kuligi, jazda konna, prywatne mini-muzeum itp)

- chcesz podzielić się informacją o mało znanej ciekawostce, atrakcji z naszego powiatu

- masz ciekawe zdjęcie z powiatu, które chcesz opublikować w galerii na naszej stronie

... nie czekaj, skontaktuj się z nami - pomożemy ci nagłośnić twoje przedsięwzięcie i wspólnie wypromujemy Powiat Kraśnicki

2016-06-14
Będzie to powiatowe podsumowanie sezonu piłkarskiego 2015/2016. O godz. 17.00 oficjalne otwarcie imprezy, a po nim mecz oldbojów o Puchar Starosty Kraśnickiego Powiat Kraśnicki - Viktoria Parczew.
2016-06-07
Trwają zapisy do udziału w biegach na 5 i 10 km. Tradycyjnie nie zabraknie wielu konkurencji biegowych dla najmłodszych. Rozpoczną się one o godz. 11.30. Będzie też "Bieg gości honorowych", "Bieg integracyjny" oraz "Bieg na szpilkach".
2016-06-06
Przed nami dwudniowe obchody 690-lecia Dzierzkowic. W sobotę 11 czerwca konferencja naukowa poświęcona ziemi dzierzkowickiej oraz wieczorna Biesiada Sarmacka. 
2016-06-01
Tegoroczna cykliczna impreza kolarska odbędzie się w gminie Wilkołaz w niedzielę 12 czerwca 2016 r. Tradycyjnie wyścig przeprowadzony zostanie w różnych kategoriach wiekowych.